Yeni Moda Trend : Salaş Trençkotlar

Özellikle de 1980’li yıllardan kalma parçalardan da varsayılan ancak hatırı her daim ve her mevsim geçen bir elbiseden bahsedeceğiz. Bu elbisenin adı trenç kotlar. Bu son yıllar da özellikle de trend eğilimleri açısından bakıldığında genç kızlar arasında moda olarak en fazla trenç kotlar revaçta. Ve uzun, salaş ile cepkenli modellerinin de sıkça tercih edildiği modacıların en çok konuştuğu konulardan da bir tanesi.
Belinden aşağıya kemerleri sallandırılan ve arkasında aynı zamanda da ön bölgelerinde hafif bir perdelenme havasına sahip ayrı parçalara sahip olanlar, eğer ki sonbahar mevsiminde iyi bir kıyafet ile girmek istiyorlar ise bunu yabana atmamaları gerekmektedir. Çok fazla işlevsellik ve tarz sahiplerinin tasarımlarını da etkileyici bir tarz moda yaratmaya başladığı da görülmekte. Bu sebepten dolayı evlerdeki dolapların demirbaş listelerine çoktan girmeye başladı bu trenç kotlar. Şuan da onlar kendi başlarına birer moda ikonu olma konusunda iyi bir noktaya geliyorlar. Bu moda ikonları asırlık giyim tarzları ve trendleri ile günümüzden de bugünlere hep karşımıza çıkmaktaydı. Ve pek çok moda dünyasında söz sahibi olmuş insanların onları kendi stillerinde yorumladığı görülmüştü. Sonbahar mevsiminin ve soğukların da gelişi ile en kullanışlı parçalardan olmaya başlayan bu modeller, sanırım geleceğimize yol ve yön vermeye başlayacak gibi.

Sonuç olarak bu trenç kotlar hep insanların giydiği elbiseler arasında yer alacaktır. Ancak son yıllarda çıkan ve özellikle de Avrupa giyim sektöründe patlama yapan eskilere dönme modası, anlaşılan uzunca bir zaman daha kafamızı meşgul edeceğe benziyor. Çünkü birçok modacı senemizin başlarında yaptıkları toplantılarda, eski kadın giyim modellerinin kadınları çok daha seksi alımlı gösterdiği kanısına vardı. Özellikle kadın giyiminin en civcivli olduğu yıllar olan 60 ve 70’li yıllardaki kadınların giyimlerini inceleyen bir çok modacının, o yıllarda kadınların vücutlarının daha kusursuz olduğunu ve son yıllarda özellikle fast food tipi beslenme ile ortaya çıkan bu şişmanlık problemlerinin o yıllarda olmadığını da fark ettiler. Bu sebepten kadınları biraz inceltmeye yönelen modacıların son trendleri eski moda giysilerin yeni döneme uyarlanması olarak görmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir