Yaz Modası İçin Altın Tavsiyeler

Yaz modası özellikle tüm kadınların vazgeçilmezse vazgeçilmezidir. Giyilecek bluzlardan tutunda, eteklere, topuklu ayakkabılara, abiyelere, takılara, hatta bikinilere kadar kadınların adeta bilim adamları gibi ince ince çalıştıkları bir mevsimdir. Ve tabii olarak kadınların da en çok sevdiği mevsimlerden birisidir. Uzun yaz geceleri, dışarı çıkmalar, barlar, restoranlar kadınların neredeyse tüm vakitlerini geçirdikleri yerlerdendir. O yüzden yaz modası diyince kadınlarda tabiri caizse akan sular durur. Gelin sizin için birkaç altın tavsiye verelim.

1- Yaz modasında artık pembe renkler görülmeye başlandı. Birçok moda tasarımcısı pembe renk tonlarında bluzlar, pantolonlar, ayakkabılar tasarlıyor. Her ne kadar son moda trendlerden olsa da bu moda bazı kadınların tenlerine oturmuyor. Ancak birçok kadın pembe rengi ile uyumlu giyimleri de tercih etmeden geri kalmıyor. Eğer esmer tenli değilseniz, pembe sizin için güzel kombineler yaratabileceğiniz bir renktir. Özellikle gündüz dışarı çıkacak iseniz, hem sıcaktan korunmak hem de güzel görünmek için pembe renklerde etek, bluz, tişörtleri kendi tonajındaki renkler ile kombineleyebilirsiniz.

2- Özellikle yeni modalardan birisi de mint yeşili. Bu renk çoğunlukla kış modasında tercih edildiği düşünülse de, aslında öyle değil. Yaz modasında ince mantolarda ve trençkotlar da en çok kullanılan renk kategorisine girmeyi başardı. Genç kızların trençkot modasını zaten önceki yazılarımız da anlatmıştır. Moda da eskiye dönüşlerin başladığı bu yıllarda, mint yeşili trenç kotlar ve mantolar gece gezmelerinde kadınların en çok tercih ettiği elbiseler arasında yer alıyor. Ancak tabii ki bir handikap var. Eğer ki çok açık tenli iseniz, bu renk üstünüzde emanet durabilir. O yüzden giyinmeden önce aynaya defalarca bakmayı unutmayın.

3- Özellikle son dönemlerde eskiye dönüş ile birlikte ilginç bir trend daha başladı. Mühendislik alanında sıkça kullanılan bir deyim olan 3D modeli (üç boyutlu) üzerine yapılmış takılar tüm genç kızların tercihi haline gelmeye başladı. Bu üç boyutlu takılar, adeta bir uzay çağı giyinimini çağrıştırsa da, eski tarz giyimler ile birlikte ilginç ve aynı zamanda şık bir ikili oluşturmaya şimdiden başladı diyebiliriz. Birçok saç modellerin de üç boyutlu tasarımlara geçilmeye başlandığını da düşünürsek, takılardaki üç boyutlu tasarımlar kadınları cezbediyor. Eğer ki bir takı dükkanın da üç boyutlu takılar bulursanız almamazlık etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir