Vücudunuza Göre Jeans Seçin

Jean kotlar herkesin vazgeçilmezlerinden birisidir. Özellikle de genç kız ve erkeklerin. Ancak jean giymenin bile belirli kuralları olduğunu bilmelisiniz. Özellikle de rahat ve spor bir görünüm sağlamak istiyorsanız bunlara çok dikkat etmelisiniz. Bir de size şöyle bir soru sorsak “Acaba en rahat giyinebildiğiniz ayrıcada şık ve sportif durduğunuz giysi hangisi?” diye sorarsak tabii ki bir çoğunuz jeans kot diyeceksiniz. Peki nasıl giyinmeli siniz? Bol paça mı yoksa kalçalarınızı veya basenlerinizi saklayan modellerden mi? Gelin sizin için derlediğimiz jeans modellerine bir göz atın.

EĞER Kİ KALÇA BÖLGENİZ GENİŞ İSE
Kalça kısmınız da bir genişlik var ise sizin için en uygun model skinny tarzı ve yüksek belli modeller olmayacaktır. Sizin için en ideal olanı koyu renklere sahip ve hafif streç özelliklerde olan kotlar olacaktır. Bunlar hem sizin basen bölgenizi hem de kalça bölgenizi iyi kamufle edecek modellerdir. Özellikle arka cepleri de küçük olan pantolonları seçmeyin, çünkü popo bölgenizi olabildiğince büyük gösterecektir.

EĞER Kİ BACAK UZUNLUĞUNUZ KISA İSE
Bacaklarınız uzun ise o zaman size tercih edeceğimiz model belli. Kesinlikle ve kesinlikle kısa kesilmiş bol bluzlu kombinelerden kaçının. Bunlar sizi sokak çocukları gibi gösterecek, hem de giydiğiniz anda bacağınızın yarısında kalacaktır. Hem komik hem de çirkin bir görüntü oluşturacağını bilin. Sizin için ideal model alt kısımları hafif geniş, ve düz kesilmiş olan pantolonlar olmalıdır. Bunlar hem bacaklarınıza oturur hem de sizi seksi gösterir. Eğer kombine yapmak istiyorsanız, kesinlikle üzerinize kısa ceketler giymeniz de fayda vardır.

EĞER Kİ İNCE BELLİ İSENİZ
İşte siz tam da jeans giyecek türde kadınlarsınız. Sizin modelleriniz belli. Düşük bel yapısına sahip ve ispanyol paça olan modeller size tam oturacaktır. Zaten 70’li yılların da en çok giyilen trend modalarından olan ispanyol paça pantolonlar, sizi olabiliğine güzel ve alımlı göstecektir. Geçmiş yıllarda birçok kadının bunları giyerek şimdikilerden de güzel göründüğünü unutmamalısınız. Yüksek belli modellerden mümkün mertebe uzak durun, çünkü tarz elbiseler üzeriniz de paylaço kıyafeti gibi duracaktır. Belinize de ince bir kemer takabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir