Bel Bölgesi İçin Öneriler

Bel bölgesi kalın olan bayanlara birkaç önerimiz olacaktır. Boy uzunluğunuz eğer iyi seviyeler de ise çeşitli kombineler ve kıyafetler ile güzel bir giyim şekliniz olabilir. Birçok kıyafeti de giyme olanakları mevcut olacaktır. O yüzden moda trendleri değil de doğru ve vücudunuza uygun çizgileri seçerek hem güzel ve şık bir görüntü elde edebilirisiniz, hem de giydiğiniz kombine veya elbiseyi tarzlaştırarak yeni bir kombine trendi de yaratabilirsiniz.

ELBİSE ÇEŞİTLERİ
Özellikle göbek ve basen bölgesindeki sıkıntılar herkesin başının derdidir. İşte bu yüzden dolabınız içerisinde bu tarz elbiselere kesinlikle yer açmalısınız. Göğüs bölümünün detaylı ve bileklere kadar uzanan uzun etekli elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Vücudunuzu da tam anlamıyla sarmaktan uzak duran ve çok renkli olmayan küçük desenlere sahip elbiseleri de giymeniz de ciddi sıkıntılar olmayacaktır. Ancak durmanız gereken belirli başlı modeller vardır. Bunlardan uzak durursanız, görünümünüz de hiçbir problem olmayacaktır; Göğüs altı dar modeller. Evet bu modeller sizin kalça ve basen bölgenizde ki tüm fazlalıkları ortaya çıkarır. Bu sebeple göğüs altından daralan modellerden uzak durmalısınız. İlla da böyle modelleri seviyorum giymek istiyorum da derseniz, bu modellere uygun korseler kullanabilirsiniz. Ancak giyeceğiniz elbisenin çizgileri ve desenleri üstünüz de çok fazla sırıtmamalı. Aksi takdir de çok kötü görüntüler oluşturabilirsiniz. Ayrıca etek bölgeleri hafif kesimli ve hafif yırtmaçlı modeller sizin için en uygunu olacaktır. Bunlar hem sizi daha sıkı göstermekte, hemde giysiniz ile bir bütünlük yakalamanızı sağlamaktadır.

BLUZ VE TUNİK SEÇİMİ
Giyim tarzınızın üst parçaları tunik olarak çizilmiş ise, basen bölgenizin de hemen altında bitmiş olan ve aynı zamanda uçuşan kumaş konseptini baz alan kumaşlardan yapılmış, hafif bol kesimli giysilerinde sizin uygun olacağını belirtmek isteriz. Bu sebepten bluz seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli aksesuarlardan biriside budur. Ayrıca bu tarz bluzlar hem göbek bölgenizin sıkı görünmesini sağladığı gibi, hem de vücut yapınızında uzun görünmesini sağlayacaktır. Bu bluzların sizin için en ideal seçim olduğunu da unutmamanız da fayda vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir